• چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403

بررسی قیمت جهانی نفت

#نفت

🟢قیمت #نفت روز دوشنبه پس از توافق اعضای اوپک پلاس برای تمدید کاهش  تولید نفت به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم، تا حد زیادی مطابق با انتظارات بازار، افزایش یافت.

🔆معاملات آتی #برنت با 28 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 83.83 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 20 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 80.17 دلار در هر بشکه رسید.

انتظار می‌رود کاهش تولید توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (#اوپک پلاس) بازار را در بحبوحه نگرانی‌های اقتصادی جهانی و افزایش تولید خارج از گروه کاهش دهد .

‼️الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه روز یکشنبه گفت: روسیه با هماهنگی برخی از کشورهای عضو اوپک پلاس، تولید و صادرات خود را به میزان 471 هزار بشکه در روز در سه ماهه دوم کاهش خواهد داد.

تحلیلگران ANZ روز دوشنبه در یادداشتی گفتند: "علائم محدودیت عرضه در بازار فیزیکی همچنان باعث افزایش نفت خام می شود. کاهش تولید توسط  اوپک پلاس همچنان به کاهش عرضه ادامه می دهد و بازار نگران تنش های مجدد در خاورمیانه است."

🔺افزایش تنش های ژئوپلیتیکی به دلیل درگیری اسرائیل و حماس و حملات حوثی ها به کشتیرانی دریای سرخ از قیمت نفت در سال 2024 حمایت کرده است، اگرچه نگرانی در مورد رشد اقتصادی تاثیرگذار بوده است.

حوثی های یمن روز یکشنبه متعهد شدند که به هدف قرار دادن کشتی های انگلیسی در خلیج عدن در پی غرق شدن کشتی روبیمار متعلق به بریتانیا ادامه دهند.

در برخی از قوی‌ترین اظهارات یکی از رهبران ارشد ایالات متحده، کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده، روز یکشنبه از گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس خواست با آتش‌بس فوری شش هفته‌ای موافقت کند و در عین حال از اسرائیل خواست تا اقدامات بیشتری را برای افزایش ارسال کمک به غزه انجام دهد.

واشنگتن تاکید کرده است که توافق آتش‌بس نزدیک است و برای برقراری آتش‌بس تا آغاز ماه رمضان، یک هفته دیگر، تلاش می‌کند.

اختصاصی کانال تحلیلی پارسیس

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ( دیدگاه در صف انتظار)

    ارسال دیدگاه